Людяність – ознака вищого професіоналізму

Тему журналістської толерантності опановували студенти СумДУ під час тренінгу, проведеного в рамках діяльності Центру Медіа та Інформаційної грамотності.

Згідно з Концепцією впровадження медіаосвіти в Україні, вона «має стати фундаментом гуманітарної безпеки держави, розвитку і консолідації громадянського суспільства». Саме таку мотивацію сьогодні ставлять перед собою викладачі кафедри журналістики та філології Сумського державного університету в підготовці майбутніх журналістів.

Так, 29 листопада, студенти спеціальностей «Журналістика» та «Реклама й зв’язки з громадськістю» під час тренінгу «Керівні принципи створення журналістських матеріалів про представників соціально вразливих груп» (викладачі Тетяна Ковальова та Інна Сипченко) спробували розробити власну стратегію дій, спрямовану не лише на гуманітарну безпеку держави, а й порятунок усієї Планети.

– Світ проковтнула атомна війна, залишилися тільки ви, – запропонувала змоделювати ситуацію запрошений журналіст інтернет-видання «Трибуна», магістрантка СумДУ Олександра Токар. – Із переліку 16 осіб оберіть десять, котрі допоможуть вам вижити.

Запропоновані персони – представники найбільш вразливих верств населення, люди з інвалідністю або раніше засуджені, алко- чи наркозалежні. Вправа виправдала своє призначення, коли студенти аргументували, чому для порятунку Всесвіту між наркозалежним юнаком та семирічним хлопчиком на інвалідному візку, вони обрали дитину.

Окрім того, учасники тренінгу обговорили найбільш поширені стереотипи щодо незахищених верств суспільства. Також пояснили різницю між термінами «виключення», «сегрегація», «інтеграція» та «інклюзія».

Кульмінацією заняття стало опанування коректною мовою. Її суть надзвичайно вдало розкрили крізь призму вкрай некоректних заголовків місцевих ЗМІ.

Тренінг відбувся за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, Центру Медіа та Інформаційної грамотності.

Каріна Хачатар’ян,

студентка групи ЖТ-61