Про нас

Регіональний професійний центр базової медіаосвіти для студентів, школярів, викладачів та широкої громадськості створено в жовтні 2018 року шляхом реорганізації Центру медіа та інформаційної грамотності, який із жовтня 2017 року діяв при кафедрі журналістики та філології Сумського державного університету.

Центр створено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні та громадської організації “Медіакомпас”.

Мета створення – підвищити рівень аналітичного мислення та медіаграмотності школярів, студентів, освітян та широкої громадськості Сумської області.

Цільова аудиторія – школярі, студенти, викладачі та громадськість Сумської області.

Завдання Центру/The task of the Center

полягає в тому, щоб у молодої людини розвинути здібності:

• грамотно «читати» медіатексти;
  • сприймати й аргументовано оцінювати медіаінформацію;
  • створювати та передавати медіатекст різних форм і жанрів;
  • аналізувати складні процеси функціонування медіа в суспільстві;
  • самостійно та критично мислити;
  • виражати себе та спілкуватися за допомогою медіазасобів;
  • відділяти реальність від її віртуальної симуляції, сконструйованої медіаджерелами;
  • осмислювати міфи політичні та соціальні, а також маніпуляційні стратегії та міфи влади;
  • інтегрувати здобуті знання та вміння під час сприйняття та аналізу інформації.

Шляхи виконання завдань:

• розробка спеціалізованих електронних академічних публікацій із медіаграмотності;
  • регулярне проведення тренінгів, семінарів та конференцій для зацікавлених студентів;
  • розробка електронних ресурсів програми медіа- та інформаційної грамотності;
  • розробка телевізійних і радіопрограм із медіаграмотності, трансляція їх на місцевих медіа;
  • проведення в опорних школах Сумської області конкурсу учнівських газет;
  • започаткування рубрики “Медіаосвіта” в газеті “Педагогічна трибуна” КЗ “СОІППО”;
  • створити осередки медіаосвіти в опорних школах Сумського регіону для подальшої роботи з медіаграмотності.