Центр організував цикл тренінгів для учнів сумської школи №27

Регіональний центр медіаграмотності 3 квітня провів цикл тренінгів для учнів сумської школи №27.

Заняття проводили викладачі кафедри журналістики та філології СумДУ Олена Євтушенко, Юлія Козир та Раїса Стоян.

Олена Євтушенко розповіла, як розпізнати фейки в ЗМІ та як їм протистояти. Під час тренінгу учні в ігровій формі знайомилися з поняттям маніпуляції, основними маркерами, за якими її можна розпізнати, розглядали ситуації, коли фейки можуть слугувати цілям маніпуляції.

Також тренерка запропонувала учасникам пройти “Фейкотест” від VoxUkraine, що на прикладах з українського інформаційного простору дозволяє побачити, наскільки тонка межа між фейками й правдою. Наприкінці учні вправлялися у відшукування фейків серед типових заголовків ЗМІ.

Юлія Козир запропонувала обговорити причини, через які журналісти вдаються до маніпуляцій. Учасники на прикладах розглянули, чому небезпечно поширювати інформацію в соцмережах, не прочитавши основний текст. В ігровій формі порівнювали заголовки з текстами матеріалів.

На завершення тележурналыст, фахівець кафедри Раїса Стоян ознайомила ознайомила учнів із роботою тележурналіста, бажаючі пробували себе в ролі телеведучих та операторів.