Тренери

КУЛИКОВ Андрій Вікторович

Журналіст, редактор, радіоведучий, телеведучий, медіа-експерт, медіа-тренер.

Співзасновник і голова правління Громадського радіо.

Голова Всеукраїнської громадської організації «Комісія з журналістської етики».

Працював на радіо Української служби Бі-Бі-Сі (Лондон), був заступником директора Телевізійної служби новин телеканалу “Студія «1+1»”, працював на каналах “Новий”, “СТБ”. Кілька років вів політичне ток-шоу “Свобода слова” на ICTV.

Дворазовий переможець Телетріумфу в номінації «Ведучий/ведуча ток-шоу», переможець конкурсу «Золоте перо» у номінації «Краща суспільно-політична програма телебачення».

ЛУБЧАК Вадим Михайлович

Редактор відділу веб-редакції та новітніх медіа газети «День», раніше – редактор відділу медіа газети «День», журналіст. Керує сайтом «Дня», який оновлюється українською, російською та англійською мовами (https://day.kyiv.ua). Редактор рубрики «Прес-клуб» газети «День», у рамках якої щотижня друком з’являється 6 шпальт, присвячених питанням української та світової журналістики.

Член Національної спілки журналістів України, координатор проекту «Українська журналістська платформа».

Спеціалізується на темах проблем інформаційного простору України – принципів та стандартів журналістики в умовах гібридної війни, особливостей конвергентності національних медіа, створення в країні суспільного ТБ тощо.

У 2016 році захистив кандидатську дисертацію з теми «Південноукраїнські літературні альманахи кін. ХІХ – поч. ХХ ст. в контексті розвитку української літератури». Кандидат філологічних наук.

 

ПЕНЧУК Інна Леонідівна

Ліцензований медіатренер, завідувач кафедри журналістики, реклами та PR Інституту журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету, доктор наук, професор, журналіст.

Автор книги «Телебачення для дітей в Україні» (2012), а також понад 100 наукових публікацій, присвячених формуванню національної свідомості молоді засобами масової інформації і комунікації.

Має десятирічний журналістський досвід.

Координаторка багатьох регіональних громадських і культурних заходів, серед яких щорічні фестивалі для дітей та молоді «Місто майбутнього» і «Медіавесна», «Ярмарок Спорту», «Фестиваль Сім’ї», «Школа молодого журналіста», «Відкривай Україну» та ін.

Кандидатська дисертація «Регіональні телебачення і радіо у контексті формування національної свідомості молоді» (2003), докторська дисертація «Дитяче телебачення в України: змістовно-емоційний потенціал» (2012).

 

РІЗУН Володимир Володимирович

Український учений у галузі редагування, соціальних і масових комунікацій, журналістикознавства. Доктор філологічних наук, професор. Директор Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Академік АН ВШ України з 2000 року..

Член Національної спілки журналістів України. Заслужений працівник освіти України.

Голова підсекції з журналістики науково-методичної комісії із соціальних наук та журналістики Міністерства освіти і науки України.

Автор першого в Україні підручника з літературного редагування для журналістів, підручника з теорії масової комунікації; автор близько 200 наукових праць.

Кандидатська дисертація “Визначення теми в тексті: перспектива редакційного аналізу”. Докторська дисертація  “Моделювання та технологія редакторських систем”.

Наукові інтереси професора Володимира Різуна охоплюють сферу комунікаційних досліджень, редагування, теорії тексту, методики професійної освіти та досліджень.

 

ФЕДОРИНА Алла Олексіївна

fedoryna-allaКоординаторка Сумського прес-клубу, регіональна медіа-експертка Інституту демократії імені Пилипа Орлика.

36 років працювала журналісткою у різних видах ЗМІ, найтриваліше – власною кореспонденткою газети «Україна молода» в Сумській області.

Понад 15 років очолювала Сумський обласний прес-клуб, членом правління якого є й зараз. Учасник, керівник, тренер ряду проектів. Зокрема працювала як тренерка з тем взаємодії зі ЗМІ громадських організацій і державних прес-служб; проведення громадського моніторингу та інформаційно-просвітницьких кампаній; журналістики та медіаграмотності.

Одна з ініціаторів та організаторів обласних і всеукраїнський турнірів юних журналістів.

Член Національної спілки журналістів України. Заслужена журналістка України.

 

ПАНАСЕНКО Ірина Миколаївна

panasenko-irynaПредставник прес-служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області, член Національної спілки журналістів України.

Засновник газети «Сумчанка плюс».

Випускниця програми «Громадські зв’язки» Фонду «Гармонія» (2004 рік).